HOME    NIEUWS    AGENDA     WIE ZIJN WIJ     WORD VRIEND     CONTACT   

AGATHA’S ALMANAC

DI 02 JUNI | 20:00




Een liefdevolle, wonderschone film over de 91-jarige Agatha en haar moestuin. Een documentaire vol kleurenpracht, met een onweerstaanbare hoofdpersoon.

 

De hoogbejaarde Agatha Bock leeft volstrekt onafhankelijk. Ze woont alleen op de boerderij van haar voorouders en bewerkt het land, ondanks wat gezondheidsproblemen.

 

Agatha zaait zaden die al generaties lang worden doorgegeven en oogst met de hand haar uitgestrekte veld met watermeloenen, bonen, bloemen, kruiden en groenten. Ze leeft zonder auto, mobiele of vaste telefoon of stromend water en lijkt volledig op te gaan in het kalme ritme van haar werkzaamheden. Haar nichtje vertelt ze verhalen over de boerderij, haar manier van leven en de quilts die ze graag maakt. Agatha’s meditatieve processen en dagelijkse rituelen vormen een levendig contrast met het snelle tempo van het hedendaagse leven. Haar huis, dat sinds de jaren vijftig onveranderd is gebleven, fungeert als een levend archief van een verdwijnend tijdperk.

 

Regisseur Amalie Atkins, Agatha’s nicht, filmde haar tante zes jaar lang op haar afgelegen familieboerderij in het Canadese Manitoba. De documentaire biedt een uniek inkijkje in het leven een bijna verdwenen generatie, waarvan de waarden en levenswijzen dreigen te verdwijnen nu de wereld snel verandert.

 



BESTEL JE WEBTICKET

 

Naam:
 
Email:
 
Telefoon nummer:
 
Aantal plaatsen:
 
 
Notitie / mededeling:
 

Door het markeren van deze checkbox ga je akkoord met onze huisregels

De aankoop van je ticket is pas voltooid en geldig als je hebt betaald.
Maak de aankoop dus helemaal af t/m de betaling, anders staat hij niet in het systeem.

Noteer je ticketnummer voor de zekerheid.



Maak je gebruik van een Gelrepas, vermeld dan bij de mededelingen het pasnummer.


 

 
© 2018 - 2026 | Filmhuis Dieren